09


Tule mukaan juhlimaan TUL:n 100-vuotiasta taivalta ilmoittamalla seurasi tapahtuma osaksi juhlavuotta. Vuosi 2019 huipentuu Helsingissä järjestettävään pääjuhlaan 15.6. Alueellisia tapahtumia järjestetään ympäri Suomea koko vuoden ajan.

Tapahtuma ilmoitetaan osaksi juhlavuotta 2019 sähköisellä lomakkeella. Lomakkeen täyttäminen vie aikaa muutaman minuutin. Mikäli lomakkeen täyttäminen ei ole mahdollista, olethan yhteydessä piirityöntekijään, joka opastaa muissa vaihtoehdoissa.

Ilmoittautumisen jälkeen saat vahvistuksen hyväksymisestä piirityöntekijältä sekä juhlavuoden sähköisen viestintäpaketin helpottamaan tapahtumasi markkinointia. Järjestäjä on kuitenkin itse vastuussa tapahtumansa käytännön järjestelyistä ja markkinoinnista. Meiltä saat tarvittaessa tukea ja apua. Lisäksi viestintäpakettiin on mahdollista saada TUL 100 -banneri seuran omalla logolla. Ilmoittautumisen jälkeen seuran logon voi halutessaan lähettää osoitteeseen tul100@tul.fi

Nostamme juhlavuoden tapahtumia esiin viestintäkanavissamme, TUL:n sähköisessä tapahtumakalenterissa sekä painetussa vuosikalenterissa, johon osa ilmoitetuista tapahtumista liitetään.

Otamme tapahtumailmoittautumisia vastaan koko juhlavuoden ajan. Jotta tapahtuma saa TUL 100 -statuksen, on se järjestettävä vuoden 2019 aikana. Mikäli haluat tapahtumasi mukaan painettuun vuosikalenteriin, ilmoitathan sen meille viimeistään 15.10.2018 mennessä. TUL varaa oikeuden valita vuosikalenterissa näkyvät tapahtumat.

Mikäli lomakkeen täyttäminen ei ole mahdollista sähköisesti, saat apua piirisi TUL-työntekijältä:

Suur-Helsinki ja Uusimaa: Hannu Ahonen, 045 7731 2429, hannu.ahonen(at)tul.fi
Satakunta ja Häme: Jarno Blomster, 044 537 4765, jarno.blomster(at)tul.fi
Lappi: Mauri Blomster, 0500 316 904, mauri.blomster(at)tul.fi
Varsinais-Suomi: Kimmo Kamppila, 041 547 5423, kimmo.kamppila(at)tul.fi
Keski-Suomi, Savo ja Karjala: Johanna Nekkonen, 050 344 8270, johanna.nekkonen(at)tul.fi
Tampere:
Jukka Nieminen, 045 7730 2122, jukka.nieminen(at)tul.fi
Oulu ja Kainuu:
Veli-Matti Nieminen, 045 7731 2450, veli-matti.nieminen(at)tul.fi
Kymenlaakso ja Saimaa:
Jukka Vilkki, 045 7731 1055, jukka.vilkki(at)tul.fi
Pohjanmaa:
Jarkko Tenkula, 044 355 5919, jarkko.tenkula(at)tul.fi




Suomen Työväen Urheiluliitto TUL ry juhlii 100-vuotiasta taivaltaan vuonna 2019. Vuosi käynnistyy 26.1. Koiton talolla, jossa juhlistetaan liiton perustamispäivää. Tapahtumatäyteinen juhlavuosi huipentuu Helsingin jäähallissa 15.6.2019 järjestettävään Joukkojen juhla -päätapahtumaan. Tapahtumia järjestetään koko vuoden ajan ympäri Suomea.