Ay-jaosto

Esko Grekelä SAK, puheenjohtaja
Risto Kauppinen, Akava
Juska Kivioja, STTK
Ira Suuronen, JHL
Jukka Hämäläinen, Ammattiliitto Pro
Esittelijä/sihteeri: lajipäällikkö Antti Kempas

Golfjaosto

Jarno Blomster Satakunta, puheenjohtaja 
Kari Heikkilä Uusimaa
Tommi Raunela Satakunta 
Raija Kukkakorpi Satakunta 
Kari Lahtinen Satakunta  
Esittelijä/sihteeri: Oto. lajipäällikkö Esa J. Wahlman
Golfin sivut

Hiihtojaosto

Aarno Rajaniemi Oulu, puheenjohtaja
Eero Hakonen Keski-Suomi
Pekka Leppäniemi Häme
Hannu Korhonen Kainuu
Esittelijä/sihteeri: Oto. lajipäällikkö Heidi Kukkola
Hiihdon sivut 

Jalkapallojaosto

Heikki Grönlund Varsinais-Suomi, puheenjohtaja
Pekka Hahl, Savo
Henri Karjalainen Satakunta
Jani Kaski, Satakunta
Ari Tuurinmäki, Pohjanmaa
Esittelijä/sihteeri: Oto. lajipäällikkö Jarkko Tenkula
Jalkapallon sivut

Judojaosto

Helka Maltolahti Keski-Suomi, puheenjohtaja
Merja Hakamäki Varsinais-Suomi
Jani Tuomaala Varsinais-Suomi
Esittelijä/sihteeri: Oto. lajipäällikkö Anna-Maija Piippo
Judon sivut

Junioriliikuntajaosto

Sirpa Niskala Lappi/hallitus, puheenjohtaja
Riku Ahola SuurHelsinki/hallitus
Lasse Rautarinta Suur-Helsinki
Tuire Tuominen Tampere
Miikka Rantanen Satakunta
Esittelijä/sihteeri: Lajipäällikkö Antti Kempas
Jaoston sivut

Karatejaosto

Mira Koskenkorva Pohjanmaa,  puheenjohtaja
Mika Tepponen Tampere
Tapio Korhonen Helsinki
Mika Hyytinen, Pohjanmaa
Janne Jaakkola Suur-Helsinki
Olavi Juslin Suur-Helsinki
esittelijä/sihteeri: Oto. lajipäällikkö Jarkko Tenkula
Karaten sivut

Keilailujaosto

Arto Björkman Lappi, puheenjohtaja
Jorma Soppela Lappi
Matti Vuoti, Oulu
Orvo Kovero, Pohjanmaa
Esittelijä/sihteeri: Oto lajipäällikkö Mauri Blomster
keilailun sivut

Koripallojaosto

Jyrki Tulander Häme, puheenjohtaja
Mervi Nurmi Keski-Suomi
Esittelijä/sihteeri: Oto. lajipäällikkö Jukka Vilkki
koripallon sivut

Kuntoliikuntajaosto

Heikki Mäkinen Keski-Suomi/hallitus, puheenjohtaja
Juha Kauppinen Saimaa
Päivi Luontola Satakunta
Riitta-Liisa Ahoniemi Tampere
Tiina Malka Varsinais-Suomi
Veikko Räsänen Kymenlaakso
Esittelijä/sihteeri kuntoliikuntapäällikkö Kalevi Viskari
Kuntoliikunnan sivut

Lentopallojaosto

Kari Heikkilä Uusimaa, puheenjohtaja
Lasse Komulainen Tampere
Olli Lindroos Tampere
Sakari Vuori Varsinais-Suomi
Esittelijä/sihteeri lajipäällikkö Kimmo Kamppila 
Lentopallon sivut

Nuorisojaosto

Veijo Vesterinen, Kymenlaakso, puheenjohtaja
Annika Appelroth, Häme
Jenni Heinonen, Suur-Helsinki
Mia Salonen, Varsinais-Suomi
Vesa-Matti Tulisalo, Pohjanmaa
Tuire Tuominen, Tampere
Esittelijä/sihteeri: Nuorisopäällikkö Sari Svensson
Halisko-sivut
Lapset ja nuoret -sivut

Nyrkkeilyjaosto

Timo Rannikko Häme, puheenjohtaja
Juha Kulju Suur-Helsinki
Kari Korhonen Häme
Osmo Laine Tampere
Kalevi Sirkiä Varsinais-Suomi
Kaj Brännkärr Lappi
Esittelijä/sihteeri: Oto. lajipäällikkö Hannu Ahonen
Nyrkkeilyn sivut

Painijaosto

Vesa Ojala Oulu,puheenjohtaja
Marko Puukari Keski-Suomi
Mika Vuori Suur-Helsinki
Marja-Liisa Kuronen Varsinais-Suomi
Olli Hyvönen, Suur-Helsinki
Esittelijä/sihteeri oto lajipäällikkö Jukka Nieminen
Painin sivut

Petankkijaosto

Marko Taipalvesi Uusimaa, puheenjohtaja
Taisto Yrjönen Kymenlaakso
Tarmo Sipilä Tampere
Jouko Lairi, Saimaa
Esittelijä/sihteeri: Oto. lajipäällikkö Kalevi Viskari
Petankin sivut

Pöytätennisjaosto

Pekka Nieminen Suur-Helsinki, puheenjohtaja
Mika Tuomola Tampere
Johanna Shupbach Varsinais-Suomi
Jukka Kalliokoski Pohjanmaa
Esittelijä/sihteeri: Oto. lajipäällikkö Jukka Nieminen
Pöytätenniksen sivut

Shakkijaosto

Markku Kosonen Suur-Helsinki, puheenjohtaja
Pentti Latvala, Pohjanmaa
Reijo Ahjonen Suur-Helsinki
Veikko Valo Satakunta
Esittelijä/sihteeri: Oto. lajipäällikkö Veijo Saarelainen

Tennisjaosto

Raimo Parviainen Tampere, puheenjohtaja
Matti Tolvanen Tampere    
Pentti Koistinen Oulu
Jari Hakala, Pohjanmaa
Heikki Rantanen, Pohjanmaa
Esittelijä/sihteeri: Oto. lajipäällikkö Jukka Nieminen
Tenniksen sivut

Uintijaosto

Asko Ylitalo Oulu, puheenjohtaja
Juhani Rosengren Satakunta
Hannu Saikanmäki Oulu
Vesa Lepola Tampere
Petteri Luokkala Lappi
Esittelijä/sihteeri: Oto. lajipäälikkö Mauri Blomster
Uinnin sivut

Veneilyjaosto

Antero Aho Varsinais-Suomi, puheenjohtaja
Kari Lehtinen Satakunta
Pekka Leino Varsinais-Suomi
Ismo Mäki Varsinais-Suomi
Reijo Hirvonen Satakunta
Jari Aho, Varsinais-Suomi
Esittelijä/sihteeri: lajipäällikkö Antti Kempas
Veneilyn sivut

Voimistelu- ja tanssijaosto

Maria-Liisa Tuomisto Pohjanmaa, puheenjohtaja
Ulla Palonen-Tikkanen Suur-Helsinki
Outi Havia Suur-Helsinki
Eeva-Liisa Hämäläinen Varsinais-Suomi
Maj-Britt Raiskinmäki Tampere
Raili Peni Uusimaa
Esittelijä/sihteeri: Oto. lajipäällikkö Aira Ikonen
Jaoston sivut

Veteraanijaosto

Anja Auvinen Pohjanmaa, puheenjohtaja
Eeva Kurki Satakunta
Ismo Nikander Uusimaa
Leo Salmela Tampere
Maija-Liisa Rytkönen Savo
Rainer Lundström Varsinais-Suomi
Esittelijä/sihteeri: liikuntapäällikkö Irja Appelroth
Veteraanitoiminnan sivut

Yleisurheilujaosto

Pirjo Ailanto Varsinais-Suomi, puheenjohtaja
Juha Kauppinen Saimaa
Anneli Rajaniemi Oulu
Esko Viljanen Suur-Helsinki
Toivo Markkanen Keski-Suomi
Esittelijä/sihteeri: lajipäällikkö Antti Kempas
Yleisurheilun sivut

iStart-julkaisujärjestelmä - ConnectingTalents Oy